Jdi na obsah Jdi na menu
 


Práce sony po roce 97

22. 11. 2006

Práce sony po roce 1997

1997 - Píseň On the line, jedna z nejlepších balad které kdy Michael nazpíval, nevyšla jako samostatný singl, nevyšla ale ani na žádném albu, pouze na CD v kolekci Ghosts, tímpádem se nedostala do rádií a široká veřejnost jí nikdy neslyšela, netáhne tedy prodejnost žádné desky, jako You are not alone na albu History, tak trochu "vyhozenej hit".

1999 - Milenium. Koncem roku Michael plánuje vydat album. Podle hudebního časopisu Popcorn se mělo jmenovat Milenium a obsahovat mimo jiné písně jako Angel, This is our time, Maybe we can do it, Do you want me, On my anger, On the line, Do you love me, What more can I give, I have this dream a další. Sony odmítla album vydat a všichni kdo mají Michaela rádi tak o tohle album přišli.

2001 - Reedice. Vycházejí reedice starších alb MJ - Off the wall, Thriller, Bad a Dangerous. První tři reedice obsahují rozhovor s Qincey Jonesem. Tyto rozhovory bohužel nikoho nezajmají, protože Michaelova alba si nekupují fanoušci Q. Jonese, ale právě Michaela. Navíc všechny reedice obsahují bonusy, které se na ně nehodí, třeba Thriller - nejprodávanější album na světě, obsahuje v reedicu různé demoverze, třetinovej úsek písně Carousel atd... Když si člověk koupí CD, hodnotí album jako celek a tímpádem na něj budou nejslavnější alba MJ působit průměrně. Na albu Dangerous žádné bonusy nejsou, album je příliš dlouhé, takže na ně není místo, Michaelova žádost aby sony vydala Dangerous jako dvojalbim s cca 6 nevydanými písněmi z období Dangerous zůstala nevyslyšena. Reedice alba History continues nevyšla z nepochopitelných důvodů vůbec. Vydat nevydané písně z let 82 - 01 by byl určitě dobrý nápad, ale na samostatném CD nebo dvoj CD, ne to cpát za alba Off the wal - Bad a ještě to doplnit o interview s Q. Jonesem. To je jako snažit se přemalovat Mona Lisu :-)

 

2001 - Singly z Invincible. Cry a You rock my world, jediné singly z nové desky - dva singly je na album Michaela Jacksona dost málo, ale sony navíc nařídila vydat písně, které jsou na albu průměrné a nevýrazné. Kousky jako Unbreakable nebo Speechless široká veřejnost nikdy neslyšela. 

2002 - DVD Dangerous. Neobsahuje žádný bonus, je to škoda, VHS Dangerous z roku 93 má 112 minut, obsahuje jen část vystoupení Superbowel z roku 91, nebylo by od věci dát ho tam celé, DVD by mělo rovné dvě hodiny a fanoušci díky zajmavému bonusu o důvod víc si DVD koupit.

2002 - DVD History vol.2. Neobsahuje žádný bonus, je ale zkrácené o megamix, který byl na VHS History vol.2 v roce 97....???

2003 - DVD Number ones. Neobsahuje nic nového, jen 15 starých videoklipů. Největší možná nuda. Vše co na DVD je se dá nahrát z různých TV stanic (MTV, VH1...), Neobsahuje naprosto nic, kvůli čemu by si to lidi co mají Michaela rádi potřebovali koupit. Grafika hrozná. Prospěly by tomu třeba písně Cry, We are the world, Say say say nebo třeba i nějaké to živé vystoupení, papř. kombinace s DVD The One.

2003 - DVD The One. Obsahuje sestřihy z videoklipů a koncertů MJ doplněné o intervia s lidmi, kteří s Michaelem spolupracovali. Nejdelší DVD všech dob obsahuje rovných 39 minut!!!!! Sony opět boduje. 

2004 - Ultimate collection. 4 CD + 1 DVD. Na CD jsou nejen největší hity Michaela, ale i přibližně 10 nevydaných písní z let 1982 - 2004. Prodalo se jí jen 250.000 kusů, což je ve srovnání třeba s albem Essential z roku 2005, kterého se prodalo přes 2 miliony nosičů, dosti málo. Obal alba je sice luxusní, ale 25 cm vysoký 15 cm dlouhý, nevejde se tedy v obchodech do klasického regálu na CD a je třeba ho prodávat na méně dostupných a viditelných místech. Tímpádem se Ultimate collection nemůže prodávat samoobslužně, ale jen pultově. To samozřejmě leckoho odradí, nikdo si nemůže přečíst tracklist a už má otravovat prodávajícího. Ve spoustě prodejen s hudebními noseči UC ani není, nemaj tam na podobné věci místo. Bylo asi vhodné vydat jí v podobném obalu jako mělo třeba History a vedle toho třeba i v trochu dražší, luxusnější verzi aby si každý mohl vybrat. DVD, vyšlo samostatně, takže na UC ani být nemuselo. Nové písně Xscape a What more can I give se sem nakonec nedostaly. Na UC by se rozhodně hodil i materiál nevydaný pro album Dangerous, který chtěl Michael vydat na reedici Dangerous 2001 - Serious effect, For all time, If you don't love me, Work that body, She got it a Monkey busines - ovšem nevyšlo nic krom poslední písně. Výborný způsob jak vzbudit dojem, že Michaelův potenciál začal v 90. letech slábnout.  

2005 - Essential. Neobsahuje žádnej novej track, jen 38 písní z let 69 - 01

2006 - Visionary. Kolekce 20 singlů z let 79 - 97. Zahraniční fans, sepisují petici aby se na ní objevila i píseň We've had enough z roku 04. Sony ale vydává pouze staré singly. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

a dáál?

(Rosťa, 30. 1. 2011 11:46)

chtělo by to asi aktualizaci....ale líbí se mě tvé komentáře...vě většině věcí se shodneme, přístup sony byl v té době opravdu hloupý (michael měl to co oni chtěli ale nedal...tak pikal)...ted se snaží, ale výběr písní na albu Michael je velmi zvláštní....

mj bad

(andrea, 2. 2. 2010 15:48)

moc se mi líbi klip od mj bad protože je tam uplně boží a loíbí se mi to jeho oblečení