Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sony sucks

22. 11. 2006

.

 

3.9. 2008 - Před dvěma dny vydala Sony music prohlášení o tom co se děje v zákulisí mezi Sony a Michaelem, dnes ale požádali fanouškovské weby aby stáhly tyto informace. Proč? Zřejmě se jim na těchto zprávách něco nelíbilo, zjistili, že ikdyž se snažili z Michaela udělat člověka, kterej už není schopen produkovat kvalitní a novou hudbu, lidi pochopěj velmi dobře co stojí za Michaelovou odmlkou v posledních letech. Tato zpráva byla jedním Slovenským webem přeložena do slovenštiny, ikdyž všechny weby začaly na požádání Sony tuto zprávu stahovat, nebo jí vubec nezveřejnily, na těchto stránkách bude, dokud budou existovat.

Zástupcovia Sony/BMG Australia, odpovedali na niekoľko otázok dvoch fanúšikov, ktorí sa podieľajú na spravovaní jedného z nejväčších webov pre fanúšikov.
Čo sa dozvedeli je nasledovné:
1/. Michael by chcel ísť na turné!
Podľa informácii, ktoré má Sony, by Michael chcel urobiť nejaké vystúpenia na najväčších štadionoch, radšej ako napr. pred časom spomínané vystúpenia v O2 Arena v Londýne, kde by musel odohrať aspoň 15 koncertov za sebou.
2/. Michael predstavil 3 demo nahrávky SONY v New Yorku ako prípravu na nový album.
Avšak odpovedali, že to sú skladby, ktoré nie sú vhodné pre rádio vysielanie.
Povedali, že potrebujú veľké hitové single, a pokiaľ im Michael nepredaloží aspoň jeden hitový singel, nebudú sa podieľať na podporovaní albumu!
Sony sa vyjadrila k tomu aj preto tak, lebo zažili nielen finančný neúspech s albumom Invincible, a nechcú riskovať, preto budú opatrní a vyberaví.
Michael im predložil skladby, ktoré sú podľa nich len akoby - recyklované - predošlé nevydané skladby pre album Invincible!
Podľa SONY Michael ústúpil od vystúpenia na Miléniových koncertoch, a neurobil nič pre propagáciu turné!
Preto nemôžu dovoliť, aby Michael priamo nepodporoval nielen single, ale aj turné, pretože dnešná hudba a hudobný biznis si vyžaduje celkom iný prístup.
Avšak veria, že Michael ešte môže priniesť skvelú hudbu.
3/. Kontrakty so SONY sú stále v platnosti, a podľa nich, Michael je stále ich umelcom, ale Michael im dlhuje peniaze, pretože kontrakt z roku 1991 nebol naplnený ako je v zmluve!
Podľa nej, mal vydať 7 albumov, ale vydal len 4 a ďalšie boli len výberovky.
Sony vlastní originálne nahrávky z predošlých nahrávaní, takže, ak by nový album bol vydaný, bude pod hlavičkou SONY.
4/. Michael nechcel nič vedieť o výberovke KING OF POP album, podľa SONY, Michael chcel, aby boli odstránené všetky nadpisy obsahujúce - "50th Birthday", čo malo byť v oficiálnom názve albumu!
5/. Predajnosť podľa SONY vyzerá asi takto:
Thriller "118 miliónov predaných kusov"
Invincible 8 miliónov.
6/. Video/DVD - koncerty a iné vystúpenia si SONY nemôže dovoliť vydať, keďže výnosy podľa zmluvy by neišly 50/50!
Na to, aby SONY mohla vydať DVD by sa Michael musel "vzdať" (predať) svojich 70% s spoločnosti Sony/MJ, keďže Michael ma aktuálne 70% podiel a Sony 30%.
Finančne tak SONY nemôže investovať peniaze, ktoré by im potom ich výnosy nepokryli, keďže majú len 30% podiel.
Takže Michael by na tom bez ničoho, zarobil 70% z výnosov, ale to by znamenalo, že by musel finančne prispieť na produkciu vydania akéhokoľvek DVD koncertu!
Takže pokiaľ Michael sám neinvestuje do oficiálneho vydania koncertu na DVD, nebude dostupný!
V praxi to znamená nejspíš toto: Michaelovy vyhlídky na nějaký ten comeback definitivně pohasly. Ve zprávě se píše, že kdyby Michael vydal nové album, bude to u Sony a to z toho důvodu, že mu u nich ještě nevypršela smlouva. Každý ví že Sony efektivně sabotovala albem Invincible a po tomto prohlášení se nedá očekávat, že by přístup v budoucnu změnila. To co jim Michael předloží se jim nezdá dost dobré. Ono to nejspíš dobré bude ale odmítnout podobný materiál znamená další způsob jak Mikovu kariéru ještě víc zablokovat. U jiné nahrávací společnosti album vydat nesmí a Sony nevydá nic.

 .

Videa z Demonstrací v roce 2002

.

http://video.aol.com/video-detail/mjackson-in-london-vs-sony-demo/3790274295

.

http://video.aol.com/video-detail/mjackson-sony-sucks/3366057904

.

Je podzim roku 2001. Dlouhé čekání na nové album krále popu je u konce. Vychází album "Invincible".

Prodalo se 5 milionů kopií během méně než tří měsíců, což je rekord, a očekávalo se, že se album připojí do řady předchozích úspěchů Krále popu.

Album se dostalo ve Spojeném království i USA na první místo v hitparádě, ale pak během několika týdnů zmizelo ze žebříčků prodejnosti beze stopy.

Jacksonova náhlá ztráta popularity zmátla celý hudební průmysl a stejně tak fanoušky.

Stojí za tím Brouci
Před pár lety si Michael nechal od Sony Music v předstihu za tržbu za album vyplatit půjčku, což je běžná transakce mezi umělci a nahrávacími společnostmi. Aby se tato půjčka stala platnou, musel ji Michael zaručit svým vlastnickým právem hudebního katalogu ATV (obsahující práva na 251 písní Beatles), jako zástavou.

Michael hudební katalog ATV zakoupil v roce 1985. V roce 1995 se tento katalog sloučil s hudebním katalogem společnosti Sony Music a vzniknul tak ATV/Sony Music hudební katalog.

Nyní Sony naléhá na Michaela s navrácením půjčky. Aby Sony mohlo získat peníze z prodeje alba, potřebuje prodat alespoň 7 milionů kopií. Bohužel, album se již více neprodává. Překvapivě skončila propagace alba.

Problém je však ten, že Sony Music paradoxně současně Michaelovi brání, aby jim jejich zapůjčené peníze vrátil, tím, že sabotuje propagaci alba.

Proč by to ale Sony dělala?

Protože tímto svým jednáním mohou získat Michaelovu polovinu katalogu ATV. Pokud Michael neuhradí svůj závazek, vlastnictví jeho podílu v ATV katalogu spadne do rukou Sony.

Michael Jackson versus Sony Music je situací, kdy umělec chce prodávat své album a je připraven jej propagovat, ale nahrávací společnost mu v tom brání.

V klipu "You Rock My World" filmové hvězdy
Sony Music vyměňuje pilotní singl z alba za píseň "You Rock My World". Michael Jackson si prosadil píseň "Unbreakable" a již začal pracovat na videoklipu k písničce. Změna prvního singlu na poslední chvíli ho přinutí k vytvoření rychlého návrhu nového videa k singlu, kde hrají jeho přátelé. (Konkurzu na tanečníky se neúspěšně účastní i český moderátor Esa Yemi) Je proto najmut nový režisér, Paul Hunter. Po četných rozepřích okolo rozpočtu na video konečně začíná natáčení klipu.

Singl je v USA neotřesitelným rádiovým hitem. Sony Music ale opakovaně ruší a posouvá jeho oficiální vydání. Nakonec rozhodne, že singl v USA nebude vůbec vydán, a to i navzdory velké poptávce.

Raperovi Jay-Z, který zremixoval "You Rock My World" na Jacksonovu žádost, odmítlo povolit Sony Music použít jeho remix na komerční verzi singlu vydanou celosvětově.

Koncerty hvězd v Madison Square Garden
Michael pracuje na svých nadcházejících koncertech, které se mají uskutečnit v Madison Square Garden. Sony se zprávu o této akci dozvídají z médií. Nejsou potěšeni faktem, že nebyli přizváni ke spolupráci na tomto projektu a rozhodnou se ho bojkotovat. Pobočky Sony Music po celém světě dostávají zprávu, která jim zakazuje jakkoliv propagovat koncerty v MSG.

Oba koncerty byly ale vyprodány během pěti hodin a vynesly více než 12 milionů dolarů. CBS vysílala záznam z těchto show - dívalo se rekordních 26 milionu diváků. Byl to nejsledovanější TV speciál v historii.

Jeden ze zasvěcených říká: "Bylo to celé šílené. Byla to neopakovatelná příležitost, jak prodat album masám televizních diváků. Jackson opakovaně žádal o vsunutí reklamy. I když byla show podruhé vysílána v lednu 2002, znovu se vymluvili, že není dostatek vysílacího času - to je bizarní, když uvážíte, že vysílaná show byl koncert Michaela Jacksona."

Singl "Cry"
Po "You Rock My World" je "Cry" novým singlem z alba vydaným v USA. K natočení videa je najat režisér Nick Brandt. Již od počátku je ale Michael nespokojen s nízkým rozpočtem, který navrhuje Sony. Není potěšen se situací kolem videoklipu ani chováním Sony, takže se rozhoduje nakonec ve videoklipu nevystoupit. Video je nakonec vydáno bez jeho spolupráce.

Singl "Butterflies"
Třetí singl vydávaný z alba je puštěn do hudebních rádií v Americe. Píseň se stává pevným hitem a začíná se šplhat po žebříčku hitparády Billboard. Sony Music však stále není ochotna vydat singl samostatně a zajistit mu tak první místo v hitparádách. Michael Jackson opět není spokojen s návrhem videoklipu, který mu předkládá Sony Music a odmítá spolupracovat na projektu, ve který nevěří. Jednání uváznou na mrtvém bodě a video projekt je zrušen.

Sony Music zesiluje finanční nátlak na Michaela Jacksona. Umělec je nucen uvažovat o uvedení světového turné, aby získal finanční prostředky na financování svých projektů a vrácení půjčky. Michael Jackson již dříve dal jasně najevo, že již nikdy nehodlá pořádat světové turné. Nyní je nucen své rozhodnutí přehodnotit.

Singl "Unbreakable"
Režisér David Meyers pracuje na žádost Sony Music na podobě klipu k písni "Unbreakable". Michael není spokojen s projektem. Jeho vlastní koncept však Sony považuje za příliš nákladný a odmítá se na něm finančně podílet. Jako výsledek tohoto nového sporu se Michael rozhoduje převzít produkci videa k "Unbreakable" a začíná pracovat na projektu sám.

Michael slibuje úžasnou podívanou. Na klipu mají být triky od samotné Industrial Light And Magic. V klipu má účinkovat i Mel Gibson, ale..

Likvidace Jacksona? Jen pokus
Koncem března 2002 Sony Music odstraňuje Michaela Jacksona ze svého seznamu "mezinárodních priorit". Pouze 5 měsíců od vydání "Invincible" není album považované za "zájem" nahrávací společnosti. Album HIStory přitom přestalo být "mezinárodním zájmem" více než 2 roky po svém vydání.

Tři předem ohlašovaná březnová televizní vystoupení v Evropě Michael v důsledku sporu ruší.

Sony Music se pokouší Michaela finančně udusit. Izolují jej od řádné propagace svého alba, aby získali podíl na hudebním katalogu ATV. Tento manévr je vrchol plánované sabotáže.

Vrácení úderu
Během dubna 2002 se dávají dohromady 3 největší světové fankluby Michaela Jacksona, k nimž se brzy připojují další a další fankluby ze všech koutů světa.

Fanoušci dávají najevo svůj nesouhlas s chováním Sony Music vůči Michaelovi a pořádají demonstrace na Michaelovu podporu.. Cíl jejich aktivity je upozornit veřejnost na tuto situaci mezi Michaelem Jacksonem a Sony Music.

Mariah Carey plakala: "Mottola mě pronásleduje!"
V červnu 2002 se největší evropská demonstrace na podporu alba "Invincible" a to v Londýně za účasti samotného Michaela Jacksona.

Výběr z Michaelovy řeči: "Opouštím Sony, jsem volný a vlastním polovinu Sony. Vlastním polovinu jejich hudebního katalogu. Opouštím je a oni jsou na mě velmi naštvaní, protože jsem zkrátka udělal dobrý obchod, víte? Chtějí se mi za to pomstít a zničit moje album. ... Neměl bych říkat to, co se právě teď chystám říct, ale chci, abyste to věděli. (Michael ukazuje mezi fanoušky). Prosím, nenahrávejte, co teď řeknu, ano? Vypněte ty kamery, prosím. Ale co, klidně to nahrávejte, nezáleží mi tam. Nahrávejte to! Mariah Carey ke mně přišla po svém rozvodu s Tommym a plakala. Plakala tak moc, že jsem ji musel podpírat. Řekla mi: "Je to zlý muž, Michaeli, a ten muž mě pronásleduje." Odposlouchává její telefonáty a je strašně moc zlý. Ona mu nedůvěřuje. Musíme pokračovat v našem tlaku (na Tommyho), dokud ho nezastavíme. Nemůžeme dovolit, aby takhle zacházel s těmi velkými umělci, prostě nemůžeme. Chtěl jsem vám jen dát na vědomí, že oceňuji všechno, co jste udělali. Ale slibuji vám, že to nejlepší teprve přijde!"

Ve válce se nevyhrává
Po čtrnácti letech "je odejit" bývalý manžel Mariah Carey a ředitel Sony Music Tommy Motolla.

Svou demisi podal ve čtvrtek 9. ledna 2003.

Tommy Motolla způsobil za rok 2002 ztráty firmy, které dosáhly výše sta miliónů dolarů. Bylo zavřeno mnoho americkýh poboček, a tisíce zaměstnanců v USA tak přišly o místa.

Co všechno předcházelo pádu - News z roku 2002 - Sony Sucks!!

.

22/5/2002 Hollywood Weekly na naši straně.
Známý americký týdeník Hollywood Weekly otiskl včera tento článek (čtěte pozorně):

Do dneška nejspíš všichni fanoušci Michaela Jacksona slyšeli o rozličných kampaních na podporu alba Invincible, proti rozhodnutí Sony Music odstranit Michaela z listu priorit.

Hollywood Weekly rozjel své vlastní vyšetřování, aby porovnal fakta, která byla vystavena na mnoha webových stránkách, a posoudil, zda-li jsou opravdu pravdivá. Vyzvali jsme fanoušky Krále popu, aby nám posílali dopisy, které bychom mohli otisknout. Kontaktovali jsme mnoho oficiálních fan klubů a také Sony Music, aby se obě strany mohly vyjádřit k nastávajícímu článku. Požádali jsme je o pomoc, týkající se rozličného materiálu, který bychom mohli použít v článku.

Do dnešního dne byla odezva fanoušků ohromující. Sony Music, nicméně, nedodala žádný materiál, o který jsme požádali, což bylo prostě jen foto Michaela Jacksona, které by nám pasovalo na první stránku. Jejich chování bylo naprosto neprofesionální a nic neříkající. Tohle ukázalo, že Sony Music cítí tlak. Ten tlak ale nepřichází od nás, ale od fanoušků Michaela Jacksona. Teď rádi oznamujeme, že Hollywood Weekly bude otiskovat příběh Jacksona vs. Sony v našem červnovém, červencovém i srpnovém vydání. Každé z těchto speciálních vydání bude obsahovat dopisy a obrázky fanoušků, a vše, co jsme obdrželi z celého světa na podporu Michaela Jacksona. Také tam budou rozhovory s různými známými lidmi, kteří vyjádří svůj názor.

K našemu rozhodnutí vydávat tyto 3 speciální čísla vedlo několik důvodů. Nejvíce samozřejmě zájem fanoušků, ale máme také větší zájem. Jestliže Sony Music může takto nakládat se svým klientem, světovou ikonou jako Michael Jackson, tímto způsobem, potom jak zacházejí s ostatními ve své firmě? Co ostatní hvězdy řeknou o tomto tématu? A proč ostatní členové US médií zůstávají potichu? A nakonec, jestli korporace, jakou je Sony Music, může dělat tohle bez prospěchu pro vás fanoušky, jejich zdroje příjmu, potom možná Sony Music zažije kruté probuzení vztahující se k základům obchodu.

Hollywood Weekly se připojuje ke snaze mezinárodního publika a miliónům fanoušků Michaela Jacksona a poskytne vám možnost vyjádření. V několika následujících vydáních budeme také publikovat útržky z dopisů, které jste nám poslali, a které ukazují, jakou podporu má Michael Jackson na celém světě.
Kdo by chtěl podpořit kampaň, může:
a) napsat dopis našemu editorovi, který bude obsahovat vaše vlastní pocity k tomuto tématu
b) koupit Hollywood Weekly a její 3 speciální vydání. Celé 3 kopie stojí $32 mimo USA (celková cena i s doručením). Můžete nás kontaktovat mailem:
pratherjackson@netscape.net


20/5/2002 Žádejte Unbreakable!
Píseň Unbreakable z Michaelova posledního alba Invincible už byla zařazena do playlistů rádií po celé Evropě (ovšem jen tam, kde není cenzura Sony - minulý týden jedno velké mexické rádio přiznalo, že má od Sony Music zakázáno hrát Michaela) a vede si velmi úspěšně. Unbreakable je úžasná písnička, která jistě pomůže prodeji alba i bez podpory Sony. Žádejte ji na svých rádiích (i když v Česku vám to nebude nic platné - vlastní zkušenost), ale hlavně na mezinárodním poli. Tady jsou adresy na jedny z velkých evropských rádií, pokud máte čas, napište jim mail s názvem "I WANT TO HEAR MICHAEL JACKSON´S UNBREAKABLE".


8/6/2002 Michael x Sony Music
Michael Jackson vydal prohlášení, ve kterém říká: "Nahrávací společnosti musí začít jednat se svými umělci s respektem." Dodal, že informace, která se objevila minulý týden, a poukazovala na to, že Michael dluží Sony peníze za album Invincible, je nepravdivá.
Sony k tomu dodává: "Pan Jackson může odejít. Jsme pyšní na to, jak po celém světě propagujeme Invincible."

(Nemáte někdy pocit, že vlastně vůbec nevíte, co tím dotyční myslí? - pozn. autora).
Michael není jediný, komu se nelíbí jednání nahrávacích společností. The Dixie Chicks, ženská country skupina, si také stěžují na Sony Music.
Sporem mezi Michael a Sony se v minulých dnech zaobíralo mnoho amerických deníků, např. New York Times, který poukazuje na to, že odchod Michaela ze Sony bude hodně komplikovaný, vzhledem k jeho podílu ve firmě a že zisky všech nahrávacích společností se snížily průměrně o 10,3% hlavně díky pirátství.


17/6/2002 Michael v Londýně.
Demonstrace:
Stovky fanoušků demonstrovali před kancelářemi Sony Music na Great Marlborough Street. K vidění byli imitátoři Michaela (např. Navi), ale také Michael sám, který ke konci přijel v pronajatém poschoďovém autobusu a podpořil své příznivce. Držel nápis "Sony sucks" a toto skandoval společně se svými fanoušky. Poté tímto autobusem odjel na TK Party, k všeobecnému šoku lidí v Londýně.

Killer Thriller Party:
Na párty bylo přes 2200 fanoušků.
Michael sledoval párty přes dvě hodiny než se sám ukázal. K údivu všech mluvil o vztahu se Sony Music. Svou řeč začal klasicky "Nerad hodně mluvím..." Řekl, že poslední album pro Sony budou staré nahrávky se dvěma novýma písničkama. "Pro Sony musím udělat ještě jedno album. Ale můžu jim dát své staré písničky. Teď jsem úplně volný, ale odcházím s 50% jejich výdělku. Jsou na mě velmi naštvaní" řekl s úsměvem tleskajícímu davu. Michael popsal šéfa Sony Music Tommyho Motollu jako "ďábla" a dodal, že jeho styl obchodničení by měl být zastaven.
"Pravděpodobně bych to neměl říkat ... vypněte prosím všechny kamery ... nebo víte co ... filmujte to. Nezáleží mi na tom. Mariah Carey plakala v mém náručí kvůli Tommymu. Odposlouchával jí hovory, stopoval ji..."
Před tím, než se objevil na pódiu, měli fanoušci možnost shlédnout 6minutové speciální video, které ukazovala, jak Michael ovlivnil zpěváky nové generace, jako Destiny´s Child, Alient Ant Farm nebo Ushera.

Michaelova řeč byla nesmírně upřímná. Mluvil o svých soukromých problémech se svými fanoušky. Všichni jsme se cítili jako součástí historie. Nakonec dodal: "Ujišťuji vás, to nejlepší teprve příjde!"

Na párty vystoupilo mnoho mitátorů Michaela, ale zjevně nejlepší z nich byl Earnest Valentino, imitátor z Floridy, který pro Michaela i pracoval. Byl opravdu naprosto úžasný.
Další imitátoři, kteří vystoupili na show: Danny Oliver, Remy Chambers, Scott Clarke, Mikki Jay.
Další osoby, které na párty vystoupily: Nikky Parsons (zpěvačka), Jessica Towers (zpěvačka a imitátorka), Angelina (zpěvačka se skupinou Xcel), Bryton McClure (15letý zpěvák) ...

Další události v Londýně:
Příjezd Michaela do Londýna.
Michael a Uri Geller odjeli do Exeteru, kde měl Micheal krátkou řeč. Vydělané peníze jdou na podporu Exeterského fotbalového klubu a různým charitám. Než vyjeli vlakem z Paddington station, několikrát je nebezpečně obklíčili fanoušci.

Michael navštívil Westminsterský palác v centrálním Londýně společně s uri Gellerem a Davidem Blainem.


19/6/2002 Michaelova řeč na Killer Thriller párty.

Chci poděkovat všem velkým, nepřemožitelným talentům ...budu tancovat tak dlouho, jak vy budete hrát (obecenstvo křičí). Nedělejte to, nedělejte to ... chtěl bych poděkovat tomuto chlapci za úžasný výkon (myslí tím imitátora Valentina). Myslím si, že Bryton McClure byl taky úžasný. Je dobrý zpěvák ...

Takže, nejdříve chci říct ... nerad dlouho mluvím ... raději tancuji ...

Víte ... nechte mě říct tohle ... tradice skvělých umělců ... od Sammy Davise JR, Jamese Browna až po Jackie Wilsona, Fred Astaira, Gene Kellyho ... Jejich příběh je skoro stejný, víte, tito lidé pracovali opravdu tvrdě a zatrpkli. Skončili úplně stejně. Obvykle byli zlomení nebo smutní ... protože společnosti si z nich berou to nejlepší. Opravdu.

No ... Sony .... umělec jako já vydělal pro Sony několik miliard dolarů. Opravdu si vždy mysleli, že moje mysl je spjata s muzikou a tancováním, a to obvykle byla, ale nikdy si nemysleli, že umělec sám by je mohl převýšit.

My je nemůžeme nechat dělat to co chtějí, protože teď jsem volný. Dlužím Sony jen jedno album, je to jen set mých starších písní se 2 novými písněmi, které jsem napsal před dávnými lety. Protože každá písnička, kterou natočím, znamená pravdu ... abych řekl pravdu, napíšu kolem 120 písní pro každé album. Můžu jim dát další album, ale jen se 2 novými písničkami.

Takže ... odcházím od Sony ... a vlastním polovinu jejich publikačních příjmů ... opouštím je ... a oni jsou na mě moc naštvaní, protože já jsem prostě udělal dobrý obchod, víte?

Takže nástrojem jejich pomsty je ničení mého alba. Vždy jsem říkal, že dobré umění nikdy nezemře (obrovský aplaus). Děkuji.

A Tommy Mottola je ďábel ... neměl bych to teď říkat, ale chci abyste to věděli. Mariah Carey ke mě po svém rozvodu s Tommym příšla a plakala. Plakala tak moc, že jsem ji musel podržet. Řekla, že je to ďábel a Michaeli, tenhle muž mě pronásleduje, řekla. Odposlouchával jí rozhovory, nevěřila mu.

Musíme pokračovat v tom co děláme, dokud nebude zastaven. Nemůžeme ho nechat dělat tohle umělcům.

Chtěl jsem, abyste věděli, že velmi oceňuji všechno, co děláte, byli jste skvělí, tak loajální, všichni. Všichni tady, miluju vás všechny ... ale stále ... slibuji vám ... to nejlepší teprve přijde.


24/6/2002 Sony je mrtvá, ať žije Motown

Noviny v USA začínají uveřejňovat články diskutující nad Michaelovými dalšími kroky v jeho kariéře. Po tom, co opustil Sony Music se proslýchá, že v sobotu by se měl sejít s šéfy Universal Records a jednat o podmínkách smlouvy mezi ním a touto společností. Michael má prý zájem v Motownu, který je součástí Universal Music Group. Říká se, že Michael vlastně chce "koupit" Motown, ale to jsou zatím jen spekulace.

Universal by mu mohla pomoci jak s jeho pěveckou, tak s filmovou kariérou. Jednání ale jistě nebudou konečná. O Michaela, který je stále pokládán za nejgeniálnějšího umělce současného showbusinessu je velký zájem, smlouvu mu nabídli např. Virgin, BMG nebo Arista.


7/7/2002 Michael v New Yorku.
Michael přišel na konferenci s Sharptonem a právníkem Johnnie Cochran Jr, kteří nedávno založili koalici, která má prošetřit jak s umělci nakládají jejich společnosti. Michael na konferenci doslova řekl: " Tommy Mottola je rasista a velmi ďábelský." Šokovanému publiku řekl, jak slyšel, že se Mottola zmiňuje o jednom umělci v Sony Music, jako o "tlustém černém negrovi" a dodal, že s tímto se nemůže smířit, protože je to špatné. Zmínil se i o tom, že nahrávací společnosti své umělce podvádějí a okrádají, zvláště pak černé umělce. "Lidé, kteří mě tolik inspirovali, jako James Brown, někteří opravdoví hrdinové, byli pořád na turné, protože kdyby přestali, měli by hlad."

Před budovami Sony Music v New Yorku se sešlo mnoho fanoušků, kteří protestovali proti Sony a vyhlašovali bojkot Sony výrobkům. Po svém proslovu ve tři hodiny odpoledne odjel Michael 2patrovým autobusem (jako v Londýně) před budovy Sony Music a společně se svými fanoušky skandoval "down with Tommy Mottola" (sesaďte TM). Jeho autobus 2x objel blok a tisíce fanoušků za ním běželo a křičelo "Michaeli, milujeme tě!" Michael držel plakát, na kterém bylo napsáno: dobrý, zlý, hnusný. Pod nápisem dobrý byl jeho obrázek, pod ostatním byl Motolla, kterému namaloval červené parohy.

V 8.30 večer se Michael ukázal ve Webster Hall na East 11th Street, kde obdržel cenu od svých fanoušků z amerického fanklubu. Řekl, že všechny moc miluje a držel plakát s nápisem "Go back to hell Mottola" (běž zpátky do pekla M.). Ukázal na plakát a dodal, že toto řekne všechno. Pak poslal fanouškům vzdušné polibky.

Mluvčí Sony Music řekl, že námitky Jacksona jsou směšné a zlomyslné, doslova řekl: "Jsme překvapeni a zarmouceni Jacksonovými nedávnými výroky a aktivitami. Pro podporu alba Invincible jsme udělali maximum, jsme hrdi na úspěch, který toto album má. Michael zpočátku souhlasil, že udělá světové turné, ale pak se stáhl a rozhodl se to neudělat. Teď chce ukázat prstem na kohokoliv jiného než na sebe. Je bizardní, že svůj útok podnikl proti těm, kdo vystavěli jeho kariéru." Pokud se vám zdá Michael tak neodolatelný jako mě, můžete si ho dát na plochu!


30/7/2002 Článek v Billboard Magazine

V Billboard Magazine vyšel minulý týden článek o Michaelovi a jeho vztazích se Sony. Billboard se ptal 40 odborníků v oblasti pop a R&B muziky na jejich názory. Tady jsou některé z nich:

Ken Johnson, režisér R&B programů: "Nesouhlasím, že jeho deska je horší než desky ostatních. Nemusí to být Thriller, ale je to lepší deska než některé jeho starší práce a pro R&B rádia je hranější. Druhý singl Butterflies byl mnohem lepší než YRMW a Break of Dawn by měl beze sporu být třetím singlem."

Keith Landecker, R&B WJTT Chattanooga: Invincible je jeho nejlepší práce za dlouhou dobu. Myslím, že Epic mohl vydat ještě nejméně dva singly. Heaven can wait a Break of Dawn jsou špičky a jejich sound je v dnešní době velmi populární. Album v sobě nese mnohem větší portenciál. Připravoval jsem kampaň pro Butterflies a najednou mi řekli zapomeň na to. Říkal jsem si proč asi ... Michael není první, kdo si stěžuje na rasismus v tomhle průmyslu, ale lidi zaráží, proč o tom mluví teď? Možná si myslí, že jeho pozice teď je nejlepší. Jediný argument proti němu může být, proč s tím nezačal dříve.

Billboard také vyzývá fanoušky, aby je kontaktovali a podíleli se se svými zážitky, kdy volali do rádií a chtěli zahrát nějakou písničku Michaela Jacksona. Jak se k vám chovali? Zahráli ji? Pokud máte co říci, najeďte na Billboard web.


30/7/2002 Nový právník Michaela Jacksona?
Michael Jackson je připraven soudit se se šéfem Sony Music Tommym Mottolou. Jackson, v jehož týmu již je O.J. Simpson právní zástupce Johnnieho Cochrana, si najal předního hollywoodskeho obhájce Martina Singera. Kolují zvěsti, že Singer, mezi jehož klienty patří Bruce Willis, Sly Stalone, Eddie Murphy a Russell Crowe, zvažuje možnost soudního procesu proti Sony.

Obhájce odmítnul sdělit, hrozí-li tato žaloba bezpostředně, nicméně prohlásil, "Věříme, že se Sony záměrně pokusila sabotovat Jacksonovo CD Invincible." Mluvčí Sony namítá, že Sony Music udělala vše, co bylo v jejich silách, aby potvrdila a zachovala pozici Michaela Jacksona jako největší světové superstar - po dobu 15 let měl Michael Jackson naprostou podporu Sony Music a jakákoliv jiná tvrzení jsou jednoduše směšná. Singer tvrdí, že hudební gigant úmyslně poškodil Jacksonovo poslední album.

Zatímco Jackson poukazuje na fakt, že je za vším rasismus, Singer se zaměřuje na obchodní aspekty. "Jackson měl v TV největší speciál roku 2001", říká singer. "Sony nezakoupili jediný reklamní blok tohoto vysílání. Proč by to dělali? Aby si album vedlo dobře, pravděpodobně nebylo v jejich obchodních zájmech." Právní zástupce říká, že se Sony nejspíš pokusili udělat z Invincible propadák, aby tak předsedovi Sony Corp., Nobuyukimu Ideiovi, ospravedlnili Jacksonův odchod ze společnosti.

Singer odmítnul komentovat reportáž Rogera Friedmana (Fox News), ve které se říká, že Jackson vlastní korespondenci pocházející od Mottoly, kde mu Mottola údajně vyhrožuje zruinováním jeho kariéry. Singer říká: "Tommy Mottola nereagoval na Michaelovy telefonáty přibližně 4 až 5 měsíců. Když si promluvili, byl to velmi nepříjemný telefonát." Pravdou je, že byl Motolla velmi podrážděn, když si rozzlobený Jackson stěžoval na Ideiho osobnost. Někteří zasvěcení si myslí, že ani Motolla ani Jackson nechtějí celý tento spor dovést až k veřejnému soudu. "Japonci by nikdy netoužili po tom, jít s tím k soudu," říká zdroj blízký celému sporu."Pokud jde o Michaela, kdybyste byl Michaelovým právníkem, vystavil byste jej něčemu podobnému? Někdo tady skončí špatně.

.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

"Poděkování" redakci Blesku

(Petr Procházka, 4. 7. 2009 23:10)

# Vážení redaktoři Blesku.
# #
# #
# #
# # Toto poděkování patří především těm, kteří za celé několikaleté působení
# vašeho
# # bulváru vždy tvořili jen "velmi krásné a pravdivé" články o králi popu
# Michaelu
# # Jacksonovi. Po jeho smrti jste opět nezklamali.
# #
# # Ze všech světových bulvárů a časopisů po celém světě jste vy jediní opravdu
# # rarita. Ostatně jsem od vás ani nic jiného neočekával.
# #
# # Vždy jste šokovali svými "fantastickými" články o Michaelu Jacksonovi, které
# # jste si vytvářeli ve vašich hlavách, nad kterými zůstává rozum stát nejem
# běžným
# # občanům , ale i celebritám, (viz Michael Kočáb v televizním pořadu v roce
# 1996
# # při návštěvě Michaela Jacksona v Praze) a za ta léta nejen jemu, ale i mnohým
# # dalším zmámým umělcům a jiným uznávaným osobnostem, včetně bývalého
# prezidenta
# # Václava Havla.
# #
# # Když Michael Jackson zavítal do Prahy, tak vaše redakce místo toho, aby se
# # věnovala dění okolo hvězdy v našem městě, vytahovali jste neověřená fakta o
# # zneužívaní dětí, která se nikdy nepotvrdila s odakzem na jiná média.
# # Když už něco zveřejním, tak to musím mít také ověřené a potvrzené, což jste
# # neměli. Navíc Michael Jackson vyhrál všechny soudní spory a byl sprošten viny
# ve
# # všech směrech.
# # To se vám jistě moc nelíbilo, že?
# #
# # Vaše spekulace o možném úplatkářství soudu a poroty s Jacksonovi strany je
# # bohužel naprosto vyloučené, vzhledem k tomu, že americká justice je v tomto
# # směru jak známo velmi nekompromisní!
# #
# # Vždy z kterého koliv článku co jste kdy napsali čišela zášť a nesnášenlivost.
#
# # Po každé když král popu triumfoval a média po celém světě vysílala do éteru
# # velkolepý úspěch tohoto umělce, vy jste si vždy našli alespoň minimálně jednu
# # jízlivou poznámku na jeho osobu, kterou jste si nikdy neodpustili. Je
# zajímavé,
# # že nikdy se pod článek k Michaelu Jacksonovi nepodepsal autor.
# # Když už něco napíši a pustím na veřejnost, tak by se slušelo i uvést jméno a
# ne
# # zbaběle napsat pouze "redakce Blesku" a nebo vůbec nic.
# #
# # Jste ostudou mediální branže a kazíte pověst slušným novinářům.
# #
#
# #
# # Můžete si na moji osobu klidně podat trestní oznámení za pomluvu.
# #
# #
# # Tento e-mail bude rozeslán všem vašim kolegům v branži - i do zahraničí a
# nejen
# # jim...... Samozřejmně i v anglickém jazyce.
# #
# #
# #
# # Celému vašemu vydavatelství přeji pěkný den.
# #
# #
# # Petr Procházka
# #
# tip@blesk.cz

pro krále popu

(caroline gaga, 28. 6. 2009 10:04)

michaele mam te moc rada a ses mujnej.

navzdy v nasich srdciach

(Diana, 26. 6. 2009 14:14)

dneska som sa dozvedela , ze kral popu je mrtvy, az do teraz sa my nijak nechce verit.som si vzdy myslela , ze je nesmrtelni. oci a moje srdce place ked si na neho spomeniem. ako umelca som ho mala velmi rada.jeho pesnicky boli, su a budud vzdy nej.odpocivaj v pokoji jacko. nyvzdy budes v nasich srdciach.

Miluju tee

(BaRuSkA, 7. 12. 2008 15:51)

Michael jackson je ten nejlepsi zpevak miluju neprestanu!!!!

...

(..., 21. 4. 2008 13:58)

Michael sloučil svá autorská práva na písně Beatles s katalogem sony a vznikl tak ATV katalog, ze kterého Michael až do nedávna vlastnil 50%. Po tom co sony sabotovala Invincible a další jeho projekty byl donucenej jim 25% prodat a 25% mu zůstalo. Jestli bude vydávat pod sony nevím, nejspíš ne po tom všem. Ano, Epic je pod sony :-)

A co ten katalog?

(Michael Jackson, 11. 2. 2008 23:10)

Ahoj,mam takovou otazku, moc mi to neni jasne...:-( JAktoze Mike vlastni pulku toho katalogu?:-O On ho Sony nedal celej? Teda jako ta smlouva se vztahovala jen na pulku? A bude jeste vydavat pod sony nebo ne? A je Epic pod Sony? Predem dik:-)

Reakcia

(moonwalker6, 25. 11. 2007 9:25)

Po precitani tohto clanku sa mi zvysila hladina adrenalinu v krvi!Nekupujte ziadne vyrobky sony!Bodaj by skrachovali!